Jacobson-Schutte Cycling Team

Event Category Name
3 Z - Cross - Montana State Championship Master A Men Jeff Brooks
DNF Great Divide Cyclocross Master B Men Blair Fisher
3 MuleCross Master A Men Michael Longmire
2 Woodland Park CX Master B Men Blair Fisher
13 Rolling Thunder Master B Men Blair Fisher
DNF Rolling Thunder Cat 3 Men Jeff Brooks
13 Rolling Thunder Cat 4 Men Doug Swain
1 Lone Peak Revenge XC Cat 2 Men Brian Williams
3 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 1/2 Women Lindsy Campbell
DNF Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 3 Women Ivy Audrain
4 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 3 Women Kellie Carim
1 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 4 Women KaraLyn DeWalt
2 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 1/2 Women Tamara Bessette
2 Pintlar Classic - State Championship Road Race Master A Men Steve Zellmer
1 Pintlar Classic - State Championship Road Race Master A Men Michael Longmire
5 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 5 Men Joseph Oldenburg
3 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 5 Men Joshua Martell
4 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 4 Men Peter Young
3 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 4 Men Scott Lenaburg
DNF Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 3 Men Seth Phillips
1 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 3 Men Jeffrey Cincoski
8 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 1/2 Men Shaun Radley
4 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 1/2 Men Joshua Tack
2 Pintlar Classic - State Championship Road Race Cat 1/2 Men Brian Williams
1 Tour de Bozeman: General Classification Master A Men Steve Zellmer
1 Tour de Bozeman: General Classification Cat 4 Women Kara DeWalt
DNF Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Cat 1/2 Men Joshua Tack
6 Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Cat 4/5 Men Peter Young
7 Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
13 Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Cat 4/5 Men Blair Fisher
20 Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Cat 4/5 Men Joshua Phillips
27 Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Cat 4/5 Men Anthony Purviance
3 Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Master A Men Steve Zellmer
3 Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Cat 1/2/3 Women Lindsy Campbell
6 Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Cat 1/2/3 Women Joey Lenaburg
1 Tour de Bozeman: Battle Ridge Road Race Cat 4 Women Kara DeWalt
4 Tour de Bozeman: General Classification Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
9 Tour de Bozeman: General Classification Cat 4/5 Men Blair Fisher
14 Tour de Bozeman: General Classification Cat 4/5 Men Joshua Phillips
15 Tour de Bozeman: General Classification Cat 4/5 Men Peter Young
20 Tour de Bozeman: General Classification Cat 4/5 Men Anthony Purviance
3 Tour de Bozeman: General Classification Cat 1/2/3 Women Lindsy Campbell
5 Tour de Bozeman: General Classification Cat 1/2/3 Women Joey Lenaburg
8 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Cat 1/2/3 Women Joey Lenaburg
3 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Cat 1/2 Men Joshua Tack
4 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Cat 4/5 Men Blair Fisher
4 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
2 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Cat 4 Women Kara DeWalt
4 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Cat 4/5 Men Joshua Phillips
4 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Cat 4/5 Men Anthony Purviance
4 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Cat 4/5 Men Peter Young
4 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Master A Men Steve Zellmer
1 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Cat 1/2/3 Women Lindsy Campbell
3 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Cat 1/2/3 Women Joey Lenaburg
1 Tour de Bozeman: Main Street Match Sprints Cat 4 Women Kara DeWalt
8 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Cat 1/2 Men Joshua Tack
3 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
8 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Cat 4/5 Men Blair Fisher
11 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Cat 4/5 Men Joshua Phillips
22 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Cat 4/5 Men Anthony Purviance
28 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Cat 4/5 Men Peter Young
1 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Master A Men Steve Zellmer
6 Tour de Bozeman: Springhill Road Time Trial Cat 1/2/3 Women Lindsy Campbell
11 Discovery XC Cat 2 Men Anthony Purviance
10 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 1/2 Men Elliot Bassett
5 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 1/2/3 Women Jennifer Luebke
2 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 1/2 Men Brian Williams
13 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 1/2 Men Shaun Radley
15 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 1/2 Men Joshua Tack
1 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 4/5 Men Joshua Phillips
8 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
6 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Master Men Steve Zellmer
1 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 1/2/3 Women Lindsy Campbell
2 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 1/2/3 Women Tamara Bessette
5 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 1/2/3 Women Jennifer Luebke
9 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 1/2/3 Women Joey Lenaburg
1 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 4 Women KaraLyn DeWalt
2 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 4 Women KaraLyn DeWalt
1 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 4 Women Kellie Carim
8 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 1/2/3 Women Joey Lenaburg
7 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 1/2/3 Women Lindsy Campbell
1 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 1/2 Men Brian Williams
1 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 1/2/3 Women Tamara Bessette
6 Great Northern Stage Race: GC Standing Master Men Steve Zellmer
8 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 4/5 Men Joshua Phillips
2 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
16 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 1/2 Men Shaun Radley
15 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 1/2 Men Joshua Tack
13 Great Northern Stage Race: GC Standing Cat 1/2 Men Elliot Bassett
2 Great Northern Stage Race: Whitefish Hills Circuit Race Cat 4 Women Kellie Carim
1 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 4 Women Kellie Carim
8 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 1/2/3 Women Lindsy Campbell
7 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 1/2/3 Women Joey Lenaburg
3 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 1/2/3 Women Tamara Bessette
2 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 1/2/3 Women Jennifer Luebke
6 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Master Men Steve Zellmer
12 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 4/5 Men Joshua Phillips
3 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
17 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 1/2 Men Shaun Radley
16 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 1/2 Men Joshua Tack
12 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 1/2 Men Elliot Bassett
2 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 4 Women KaraLyn DeWalt
4 Great Northern Stage Race: Edgewood Time Trial Cat 1/2 Men Brian Williams
2 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 4 Women KaraLyn DeWalt
1 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 4 Women Kellie Carim
9 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 1/2/3 Women Jennifer Luebke
5 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 1/2/3 Women Joey Lenaburg
2 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 1/2/3 Women Lindsy Campbell
1 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 1/2/3 Women Tamara Bessette
9 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Master Men Steve Zellmer
20 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 4/5 Men Joseph Oldenburg
3 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
2 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 4/5 Men Joshua Phillips
20 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 1/2 Men Shaun Radley
18 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 1/2 Men Joshua Tack
11 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 1/2 Men Elliot Bassett
1 Great Northern Stage Race: Fish Trails Criterium Cat 1/2 Men Brian Williams
5 Cow Country Classic Cat 1/2/3 Female Lindsy Campbell
1 Cow Country Classic Cat 4 Female Kellie Carim
4 Cow Country Classic Cat 1/2 Men Elliot Bassett
5 Cow Country Classic Cat 1/2 Men Joshua Tack
3 Cow Country Classic Cat 4 Men Joshua Phillips
4 Cow Country Classic Cat 4 Men Scott Lenaburg
5 Cow Country Classic Cat 4 Men Blair Fisher
7 Cow Country Classic Cat 4 Men Travis Howard
1 Cow Country Classic Cat 5 Men Peter Young
15 Cow Country Classic Cat 5 Men Joseph Oldenburg
1 Cow Country Classic Master A Men Steve Zellmer
2 Cow Country Classic Master A Men Michael Longmire
2 Cow Country Classic Cat 1/2/3 Female Tamara Bessette
3 Cow Country Classic Cat 4 Female Joey Lenaburg
2 Marysville Classic RR Cat 1/2/3 Women Lindsy Campbell
3 Marysville Classic RR Cat 1/2/3 Women Jennifer Luebke
1 Marysville Classic RR Cat 4 Women Kellie Carim
4 Marysville Classic RR Cat 1/2/3 Men Shaun Radley
6 Marysville Classic RR Cat 1/2/3 Men Jeffrey Cincoski
6 Marysville Classic RR Cat 4/5 Men Ben Horan
5 Unravel The Scratch Gravel Cat 2 Men Michael Longmire
13 Belt Creek Omnium: GC Standing Cat 4/5 Men Jason Harding
4 Belt Creek Omnium: Time Trial Master A Men Steve Zellmer
14 Belt Creek Omnium: Time Trial Cat 4/5 Men Jason Harding
9 Belt Creek Omnium: Time Trial Cat 4/5 Men Joshua Phillips
4 Belt Creek Omnium: Time Trial Cat 4/5 Men Seth Phillips
2 Belt Creek Omnium: Time Trial Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
2 Belt Creek Omnium: Time Trial Cat 3 Men Tyler Smith
7 Belt Creek Omnium: Time Trial Cat 1/2 Men Joshua Tack
2 Belt Creek Omnium: Time Trial Cat 1/2 Men Daniel Vasichek
1 Belt Creek Omnium: GC Standing Cat 4 Women Joey Lenaburg
1 Belt Creek Omnium: GC Standing Cat 1/2/3 Women Tamara Bessette
1 Belt Creek Omnium: GC Standing Master A Men Steve Zellmer
1 Belt Creek Omnium: Time Trial Cat 1/2/3 Women Tamara Bessette
9 Belt Creek Omnium: GC Standing Cat 4/5 Men Joshua Phillips
3 Belt Creek Omnium: GC Standing Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
2 Belt Creek Omnium: GC Standing Cat 4/5 Men Seth Phillips
4 Belt Creek Omnium: GC Standing Cat 3 Men Tyler Smith
6 Belt Creek Omnium: GC Standing Cat 1/2 Men Joshua Tack
4 Belt Creek Omnium: GC Standing Cat 1/2 Men Daniel Vasichek
1 Belt Creek Omnium: Road Race Cat 4 Women Joey Lenaburg
1 Belt Creek Omnium: Road Race Cat 1/2/3 Women Tamara Bessette
1 Belt Creek Omnium: Road Race Master A Men Steve Zellmer
11 Belt Creek Omnium: Road Race Cat 4/5 Men Jason Harding
8 Belt Creek Omnium: Road Race Cat 4/5 Men Joshua Phillips
7 Belt Creek Omnium: Road Race Cat 4/5 Men Scott Lenaburg
2 Belt Creek Omnium: Road Race Cat 4/5 Men Seth Phillips
DNF Belt Creek Omnium: Road Race Cat 3 Men Tyler Smith
6 Belt Creek Omnium: Road Race Cat 1/2 Men Daniel Vasichek
3 Belt Creek Omnium: Road Race Cat 1/2 Men Joshua Tack
1 Belt Creek Omnium: Time Trial Cat 4 Women Joey Lenaburg
2 American Prairie Classic: Stage 3 Cat 1/2 Men Joshua Tack
4 American Prairie Classic: Stage 3 Cat 1/2 Men Brian Williams
7 American Prairie Classic: Stage 3 Cat 1/2 Men Daniel Vasichek
7 American Prairie Classic: GC Standing Cat 1/2 Men Joshua Tack
4 American Prairie Classic: GC Standing Cat 1/2 Men Daniel Vasichek
2 American Prairie Classic: GC Standing Cat 1/2 Men Brian Williams
8 American Prairie Classic: Stage 2 Cat 1/2 Men Joshua Tack
4 American Prairie Classic: Stage 2 Cat 4 Men Joshua Phillips
1 American Prairie Classic: Stage 2 Cat 1/2/3 Female Tamara Bessette
5 American Prairie Classic: Stage 2 Cat 1/2 Men Daniel Vasichek
2 American Prairie Classic: Stage 2 Cat 1/2 Men Brian Williams
1 American Prairie Classic: Prologue Cat 1/2/3 Female Tamara Bessette
1 American Prairie Classic: Prologue Cat 4 Men Joshua Phillips
6 American Prairie Classic: Prologue Cat 1/2 Men Joshua Tack
3 American Prairie Classic: Prologue Cat 1/2 Men Brian Williams
1 American Prairie Classic: Prologue Cat 1/2 Men Daniel Vasichek
1 Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Female Joey Lenaburg
2 Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Female Kelly Grove
7 Rocky Mountain Roubaix Cat 1/2/3 Female Ivy Audrain
1 Rocky Mountain Roubaix Junior Men 10-18 Bridger Fiore
DNF Rocky Mountain Roubaix Master Men John Fiore
10 Rocky Mountain Roubaix Master Men Steve Zellmer
5 Rocky Mountain Roubaix Master Men Jeff Brooks
2 Rocky Mountain Roubaix Master Men Michael Longmire
DNF Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Men Blair Fisher
DNF Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Men Douglas Shryock
8 Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Men Travis Howard
7 Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Men Joshua Phillips
3 Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Men Jeffrey Cincoski
2 Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Men Scott Lenaburg
7 Rocky Mountain Roubaix Cat 3 Men Tyler Smith
6 Rocky Mountain Roubaix Cat 3 Men Jesse Doll
2 Rocky Mountain Roubaix Cat 3 Men Shaun Radley
12 Rocky Mountain Roubaix Cat 1/2 Men Joshua Tack
1 Rocky Mountain Roubaix Cat 1/2 Men Brian Williams