Great Northern Cycling

Event Category Name
1 MT Cyclocross State Championships Master A Men Chance Cooke
10 MT Cyclocross State Championships Cat 4 Men Chad Malcott
8 MuleCross Cat 4 Men Chad Malcott
DNF Rolling Thunder - Day 2 Cat 3 Men Chris Connelly
2 Rolling Thunder - Day 2 Master A Men Tim Gaertner
5 Rolling Thunder - Day 1 Cat 3 Men Chris Connelly
10 Rolling Thunder - Day 1 Cat 3 Men Jason Mills
3 Rolling Thunder - Day 1 Master A Men Chance Cooke
9 Rolling Thunder - Day 1 Master A Men Tim Gaertner
4 Heron Park CX Master A Men Chance Cooke
2 Heron Park CX Master A Men Tim Gaertner
1 Heron Park CX Master A Men Eric Greenberg
7 Heron Park CX Master A Men Craig Prather
3 Heron Park CX Cat 4 Men Chad Malcott
11 Heron Park CX Cat 1/2/3 Men Jason Mills
15 Heron Park CX Cat 1/2/3 Men Jason Schmidt
5 Heron Park CX Cat 4 Women Brenda Winkler
2 Woodland Park CX Cat 4 Men Chad Malcott
3 Woodland Park CX Cat 4 Women Brenda Winkler
5 Woodland Park CX Master A Men Craig Prather
3 Woodland Park CX Master A Men Chance Cooke
2 Woodland Park CX Master A Men Eric Greenberg
1 Woodland Park CX Master A Men Tim Gaertner
18 Woodland Park CX Cat 1/2/3 Men Chris Connelly
19 Woodland Park CX Cat 1/2/3 Men Russell Schneider
12 Woodland Park CX Cat 1/2/3 Men Jason Mills
DNF Last Chance Cyclocross Cat 3 Men Jason Mills
9 Bohart Bash Cat 2 Men Chad Malcott
6 Lone Peak Revenge: Cross Country Cat 2 Men Chad Malcott
4 Missoula XC - Day 2 Master Men 40-49 Craig Prather
5 Missoula XC - Day 2 Master Men 40-49 Chance Cooke
22 Missoula XC - Day 1 Cat 1 Men Chris Connelly
23 Missoula XC - Day 1 Cat 1 Men Craig Prather
21 Missoula XC - Day 1 Cat 1 Men Tim Gaertner
34 Missoula XC - Day 1 Pro Men Chance Cooke
4 Homestake XC Cat 2 Men Chad Malcott
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: Flint Creek Hill Climb Cat 1/2 Men Eric Greenberg
2 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: 1-km TT Cat 1/2 Men Eric Greenberg
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: 1-km TT Master A Men Tim Gaertner
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: 1-km TT Cat 4 Women Jacqueline Gaertner
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: 1-km TT Cat 1/2 Men Russell Schneider
2 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: Flint Creek Hill Climb Cat 1/2 Men Russell Schneider
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: Flint Creek Hill Climb Master A Men Tim Gaertner
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: Flint Creek Hill Climb Cat 4 Women Jacqueline Gaertner
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: Overall Results Cat 1/2 Men Eric Greenberg
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: Overall Results Cat 4 Women Jacqueline Gaertner
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: Overall Results Master A Men Tim Gaertner
2 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: Overall Results Cat 1/2 Men Russell Schneider
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: 300-meter Street Race Cat 1/2 Men Eric Greenberg
4 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: State TT Cat 1/2 Men Russell Schneider
2 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: State TT Master A Men Tim Gaertner
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: State TT Cat 4 Women Jacqueline Gaertner
3 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: State TT Cat 1/2 Men Eric Greenberg
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: 300-meter Street Race Cat 4 Women Jacqueline Gaertner
1 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: 300-meter Street Race Master A Men Tim Gaertner
2 Philipsburg Blazing Saddle TT Omnium: 300-meter Street Race Cat 1/2 Men Russell Schneider
2 Cow Country RR - State Cat 3 Men Jason Mills
7 Cow Country RR - State Cat 1/2 Men Russell Schneider
16 Discovery XC Cat 2 Men Chad Malcott
2 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Masters A Men Eric Greenberg
7 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Cat 3 Men Jason Mills
1 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Cat 4 Men Chris Connelly
5 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Cat 4 Men Rob Hagler
9 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Cat 5 Men Loy Sullivan
6 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Cat 3 Men Jason Schmidt
6 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Masters A Men Tim Gaertner
7 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Masters A Men Craig Prather
8 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Masters A Men Richard Graves
1 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Masters B Men Walt Chauner
4 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Lodgepole Circuit Race Cat 4 Women Cathy Galbraith
1 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Cat 3 Men Jason Mills
2 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Cat 3 Men Jason Schmidt
3 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Cat 4 Men Chris Connelly
5 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Cat 4 Men Rob Hagler
9 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Cat 5 Men Loy Sullivan
2 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Cat 4 Women Cathy Galbraith
1 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Masters B Men Walt Chauner
8 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Masters A Men Richard Graves
7 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Masters A Men Craig Prather
6 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Masters A Men Tim Gaertner
1 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Great Northern Stage Race - Overall Masters A Men Eric Greenberg
10 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Cat 5 Men Loy Sullivan
8 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Masters A Men Tim Gaertner
1 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Cat 3 Men Jason Mills
8 Great Northern Stage Race: State Criterium Cat 1/2 Men Russell Schneider
15 Great Northern Stage Race: State Criterium Cat 1/2 Men Chance Cooke
1 Great Northern Stage Race: State Criterium Cat 3 Men Jason Schmidt
9 Great Northern Stage Race: State Criterium Cat 3 Men Jason Mills
2 Great Northern Stage Race: State Criterium Cat 4 Men Rob Hagler
5 Great Northern Stage Race: State Criterium Cat 4 Men Chris Connelly
9 Great Northern Stage Race: State Criterium Cat 5 Men Loy Sullivan
1 Great Northern Stage Race: State Criterium Masters A Men Tim Gaertner
2 Great Northern Stage Race: State Criterium Masters A Men Eric Greenberg
4 Great Northern Stage Race: State Criterium Masters A Men Craig Prather
5 Great Northern Stage Race: State Criterium Masters A Men Richard Graves
1 Great Northern Stage Race: State Criterium Masters B Men Walt Chauner
3 Great Northern Stage Race: State Criterium Cat 4 Women Cathy Galbraith
1 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Cat 4 Women Cathy Galbraith
1 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Masters B Men Walt Chauner
2 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Cat 3 Men Jason Schmidt
7 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Masters A Men Richard Graves
5 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Masters A Men Craig Prather
1 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Masters A Men Eric Greenberg
3 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Cat 4 Men Chris Connelly
4 Great Northern Stage Race (State Crit - Saturday): Time Trial (Hill Climb) Cat 4 Men Rob Hagler
13 Herron Park XC Pro/Cat 1 Men Craig Prather
10 Herron Park XC Pro/Cat 1 Men Eric Greenberg
8 Herron Park XC Pro/Cat 1 Men Jason Schmidt
15 Herron Park XC Pro/Cat 1 Men Chris Connelly
12 Herron Park XC Pro/Cat 1 Men Tim Gaertner
2 Herron Park XC Cat 3 Women Kimberly Schneider
17 Herron Park XC Pro/Cat 1 Men Richard Graves
3 Herron Park XC Cat 2 Men Jason Mills
DNF Herron Park XC Pro/Cat 1 Men Chance Cooke
10 Herron Park XC Cat 2 Men Walt Chauner
6 Unravel the Scratchgravel Cat 2 Men Walt Chauner
10 Unravel the Scratchgravel Pro/Cat 1 Men Craig Prather
1 Belt Creek Omnium: Belt Creek Road Race Masters B Men Walt Chauner
1 Belt Creek Omnium: Belt Creek Road Race Masters A Men Eric Greenberg
1 Belt Creek Omnium: Belt Creek Road Race Cat 4 Women Cathy Galbraith
1 Belt Creek Omnium: Belt Creek Overall Cat 4 Women Cathy Galbraith
1 Belt Creek Omnium: Belt Creek Overall Masters B Men Walt Chauner
1 Belt Creek Omnium: Belt Creek Overall Masters A Men Eric Greenberg
1 Belt Creek Omnium: Belt Creek Time Trial Cat 4 Women Cathy Galbraith
1 Belt Creek Omnium: Belt Creek Time Trial Masters B Men Walt Chauner
1 Belt Creek Omnium: Belt Creek Time Trial Masters A Men Eric Greenberg
11 Bearmouth RR Master B Men Craig Kemp
5 Bearmouth RR Cat 4 Women Holly Batcheller
1 Bearmouth RR Master B Men Walt Chauner
8 Bearmouth RR Cat 3 Men Howard Williams
3 Bearmouth RR Cat 3 Men Jason Mills
5 Bearmouth RR Cat 1/2 Men Russell Schneider
7 Rocky Mountain Roubaix Master A Men Craig Prather
7 Rocky Mountain Roubaix Master A Men Tim Gaertner
11 Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Men Rob Hagler
DNF Rocky Mountain Roubaix Cat 3 Men Jason Schmidt
1 Rocky Mountain Roubaix Cat 3 Men Jason Mills
4 Rocky Mountain Roubaix Cat 1/2 Men Russell Schneider